eSky / Kam lze letět?

Kam lze letět?

Podívejte se, do kterých zemí můžete letět bez obav.

Podívejte se, co znamenají jednotlivé barvy na mapě:

███ Zelená – země přijímá turisty. Test na covid-19 nebo karanténa nejsou vyžadovány.

███ Světle zelená – země přijímá turisty a požaduje test na covid-19.

███ Žlutá – země přijímá turisty, požaduje test na covid-19 a povinnou karanténu po příletu.

███ Oranžová – do této země mohou letět pouze její občané a osoby, které splňují přísné požadavky.

███ Šedá – cestovní omezení v této zemi nejsou známa nebo je orgány země nezveřejnily.

Podívejte se na atraktivní nabídky letů

Cestování je levné! V sekci Akční letenky najdete nejlepší nabídky leteckých spojení do kteréhokoliv koutu země. Sekce Akční letenky je místem, kde najdete všechny atraktivní nabídky různých leteckých společností. Nezáleží na tom, zda chcete letět do evropské nebo zámořské země, Akční letenky jsou místem, kde snadno a rychle najdete pro sebe tu nejlepší variantu.

Seznamte se s aktuálními cestovními podmínkami

Cestování během pandemie je snadné a bezpečné v případě, že máte přístup k aktuálním informacím a platným cestovním omezením. V servisu Cestovní omezení můžete v průběhu několika vteřin najít podmínky pro cestování v jakékoliv zemi na světě. Stačí několik kliknutí a získáte přístup ke všem informacím o cestovních podmínkách, které musíte znát během pandemie. Kromě důležitých informací o omezeních si prostřednictvím portálu můžete ověřit i vízovou povinnost a také snadno a rychle zakoupit eVízum.

Kam lze letět bez testu a karantény?

Ani během pandemie covid-19 není tak těžké cestovat, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je pravda, že koronavirus změnil naše prázdninové a jiné cestovatelské plány, ale rezervace letů, stejně jako hotelů je stále možná a není vůbec složitá.

Pandemie covid-19: kam můžeme jet

Od chvíle, kdy na světě mnoho států zahájilo akci očkování proti covid-19, začaly i místní vlády zavádět nové podmínky pro překračování hranic bez nutnosti jít do karantény nebo předkládat výsledky testů na hranicích. Ještě donedávna bylo těžké najít místo, kam by se dalo jet bez karantény nebo testu, ale nyní se situace změnila a seznam států, do kterých lze cestovat po očkování bez dodatečných formalit se neustále prodlužuje.

Cestování po očkování bez nutnosti mít u sebe výsledky testů na covid nebo bez nutnosti nastoupit do karantény není jedinou možností, jak odjet do zahraničí. Existují také země, do kterých lze letět bez očkování, karanténa není povinná a formality na letišti nejsou vůbec složité. Které země jsou na seznamu států, do kterých můžeme cestovat bezpečně, nehledě na skutečnost, že koronavir je stále mezi námi?

Seznam států, do kterých můžeme jet bez karantény a testu

Kam můžeme jet na dovolenou během pandemie? Protože se seznam států, kam můžeme letět po očkování bez karantény a testů, dynamicky mění, připravili jsme interaktivní mapu, která je průběžně aktualizována. Díky ní můžeme jednoduchým způsobem zkontrolovat, které státy na své území umožňují vstup očkovaným turistům nebo nevyžadují dokumenty potvrzující negativní výsledek testů na covid-19.

Jak zjistit, kam lze letět bez testu

Jak se můžeme dozvědět, do kterých států lze letět bez testu a které země umožňují vstup očkovaným turistům bez nutnosti jít do karantény? Aby byly výsledky směrodatné, je nutné především vyplnit, jestli už máme za sebou očkování všemi požadovanými dávkami očkovací látky. Dále je nutné doplnit občanství a zemi odletu, pokud je jiná, než automaticky nastavená, a také druh cesty – zda letíme do cizího státu nebo se jedná o vnitrostátní let. Po uvedení veškerých informací se na interaktivní mapě zobrazí všechny informace týkající se překračování hranic a s nimi spojených omezení. Pro jejich zobrazení stačí na mapě kursorem ukázat na vybranou zemi. Zobrazí se obecné podmínky pro vstup do země. Po kliknutí na danou zemi se zobrazí detailní podmínky. Kromě informace, zda je možné do země letět bez testu a karantény po očkování, nám mapa ukáže, zda je v dané zemi nutné zakrývat nos a ústa rouškou nebo v jakých situacích je nutné roušku nosit.

Kam mohou vycestovat lidé po očkování nebo lidé bez očkování, ale bez testu nebo karantény je nejvhodnější kontrolovat průběžně a na základě naší interaktivní mapy plánovat svou dovolenou. Na mapě lze také zjistit, zda země vybrané destinace vyžaduje další formality – připravit se na ně a vyrazit poznávat svět!

Odebírejte ty nejlepší novinky. Až o 40 % levněji!

Čeká na tebe celý svět! Nechej nám svůj e-mail a získej informace o nejlevnějších letenkách, slevách a novinkách jako první!

Stáhněte si naši aplikaci a plánujte své cesty pohodlně

  • Nejlépe hodnocená aplikace v kategorii cestování
  • Každý den nové nabídky na dosah ruky
  • Všechny vaše rezervace na jednom místě